Pozor na podvodníkov !

Prevádzkovateľ inzertného portálu www.strelto.sk plní výhradne úlohu sprostredkovateľa ponuky a dopytu tovarov alebo služieb medzi stranou kupujúceho a predávajúceho prostredníctvom inzerátov vkladaných užívateĺmi. Ani pri najlepšej vôli nie je v našich silách, aby sme overovali pravdivosť každého pridaného inzerátu a serióznosť každého inzerenta. Zodpovednosť a to právnu tak aj morálnu nesú za svoje inzeráty inzerenti, a to ako za pravdivosť ich obsahu, pridané fotografie, videá, tak za kontaktné údaje ako aj za samotný priebeh obchodu (napr. dodanie v dohodnutý čas, kvalite, cene ako aj dodržanie všetkých ďalších uvedených a dohodnutých náležitostí medzi stranou kupujúceho a predávajúceho).

 

Na čo si dávať pozor

Pozor na podvodníkov a neserióznych obchodníkov, ktorých cieľom je vymámiť od vás peniaze. Obozretný buďte hlavne pri podozrivo výhodných ponukách s podozrivou (neadekvátne nízkou) cenou, cudzojazyčné ponuky (resp. ponuky s lámanou slovenčinou alebo čestinou, častokrát prekladané v automatických prekladačoch), ponuky, pri ktorých je vyžadovaná platba vopred prípadne nie je možný osobný odber alebo aspoň telefonická komunikácia (predajca trvá výlučne na komunikácii prostredníctvom emailu).

Pri pracovných ponukách (obzvlášť zahraničných) si dôsledne overte informácie a referencie o agentúre prípadne spoločnosti, ktorá ponuku zverejnila. Seriózna agentúra alebo spoločnosť ponúkajúca pracovné pozície by nemala mať problém poskytnúť vám bližšie informácie, referencie, prípadne odkaz na ich webovú stránku. Personálne agentúry sa taktiež odporúča overiť si na stránke ÚPSVaR, prípadne overiť si dané agentúry prostredníctvom referencií na internete alebo svojich známych. Môžete sa tým vyhnúť mnohým nepríjemnostiam a komplikáciám.  Stáva sa totiž, že sa podvodníci neostýchajú využiť horšiu sociálnu situáciu uchádzačov o prácu pre svoje nekalé praktiky!

 

Bol som podvedený  / všimol som si podozrivý inzerát. Čo mám robiť?

V prípade, že ste sa stali obeťou podvodu, nahláste danú skutočnosť na príslušnom úrade policajného zboru. Ak ste si na portáli www.strelto.sk všimli akúkoľvek podozrivú ponuku, prosím, napíšte nám email na kontakt@strelto.sk . Daný inzerát v rámci našich možností skontrolujeme, prípadne zmažeme a inzerenta zablokujeme.

 

Berte prosím do úvahy fakt, že nasledujúce upozornenia nemusia byť kompletné ani zaručené. Slúžia len ako výňatok toho najdôležitejšieho na čo si dávať pozor. Taktiež neznamená, že všetky takéto inzeráty musia byť aj skutočne podvodné. Sú to však indikátory, ktoré sú mnohým podvodníkom blízke.